VŠMB agility sekcija
Seminarai
Laisvalaikis
Varžybos

2016 m. Abu2 aikštelėje organizuojami seminarai - stovyklos:

Seminaras - stovykla su Lucie Dostalova (Čekija)
Data: 2015.05.05-08 Balkūnai
Vieta: Balkūnai, "Abu2" aikštelė.


Agility seminaras-stovykla su Magdalena Ziółkowska (Lenkija)
Data: 2016.08.22-25 Balkūnai
Vieta: Balkūnai, "Abu2" aikštelė

Agility Seminaras – Monika Rylska (Lenkija)

Data: 2016.10.21-23 Balkūnai
Vieta: Balkūnai, "Abu2" aikštelė.


2015 m. Abu2 aikštelėje įvykę seminarai - stovyklos:


Agility seminaras-stovykla su Magdalena Ziółkowska (Lenkija)

Data: 2015.06.28-01.07 Balkūnai
Vieta: Balk
ūnai, "Abu2" aikštelė.

 

Seminaras - stovykla su Antonin Grygar (Čekija)
Data: 2015.08.10-12  Balkūnai
Vieta: Balk
ūnai, "Abu2" aikštelė.

Seminaras su Veronica Bache (Švedija) 

Data: 2015.11.08-09  Balkūnai
Vieta: Balk
ūnai, "Abu2" aikštelė.

2014 m. Abu2 aikštelėje organizuoti (įvykę) seminarai - stovyklos:


Seminaras  su Veronica Bache (Švedija)
Data: 2014.11.09-10
Vieta: Balk
ūnai, "Abu2" aikštelė (angaras).

Veronica Bache - trenerė ir teisėja iš Švedijos. Daugiau informacijos rasite jos bloge.

 

Seminaras - stovykla su Antonin Grygar (Čekija)
Data: 2014.08.06-08
Vieta: Balk
ūnai, "Abu2" aikštelė.

 

Agility seminaras-stovykla su Magdalena Ziółkowska (Lenkija)

Data: 2014.07.02-05
Vieta: Balk
ūnai, "Abu2" aikštelė.


Daugiau informacijos el. paštu: agility.abu2@gmail.com


2013 m. įvykę seminarai/stovyklos Abu2 aikštelėje:


Agility seminaras/stovykla su Magdalena Ziółkowska (Lenkija)
Data:
2013.12.07- 2013.12.08

Agility seminaras/stovykla su Magdalena Ziółkowska (Lenkija)

Data:
2013.06.29- 2013.07.02
 

Agility seminaras/stovykla su Antonin Grygar (Čekija)
Data:
2013.08.12 - 2013.08.15
2012 m. seminarai:


  

Agility stovykla - seminaras su Magdalena Ziółkowska
Birželio 27-30 d. į Balkūnuose įsikūrią Abu2 aikštelę ir puikiąją Jolantos sodybą sugužėjo svečiai iš visos Lietuvos - čia, jau antrus metus iš eilės vyko visų ilgai lauktas agility seminaras - stovykla su puikiai pažįstama Lenkijos trenerė Magdalena Ziółkowska. Šįkartą seminaro tikslas buvo patobulinti vedlių valdymo įgudžius, rasti idealią trasos įveikimo trajektoriją. Užduotys nebuvo paprastos nei naujokams, nei
jau ne pirmus metus agility sportojantiems - tiksliai įveikti greitas trasas visiems buvo didelis iššūkis. Nauji, mums nepažįstami ir tik matyti valdymo elementai buvo sunkiai įkandamas riešutėlis, todėl atlikus viską tiksliai ne tik vedlį, bet ir laukiančius savo eilės užliedavo džaiugsmo banga.


Kaip visada puikia nuotaika trykštanti ir kantrumu apsišarvavusi Magdalena nuolaidų nedarė niekam - visi turėjo atlikti nurodytas užduotis. Treniruotės prasidėdavo anksti ryte, lengvu krosiuku ir per pliaupiant lietui ar svilinant sauliau vykdavo iki pat sutemų. Magdalena, kaip jau įprasta, atidavė visas jėgas, nepaisydama nei lietaus, nei vėjo, nei saulės, nei nuovargio - kiekvienam skyrė tiek laiko ir jėgų, kiek reikėjo, viską kantirai išaiškino ir dėstė iki pat smulkmenų. Negalima nesižavėti šios trenerės  profesionalumu, nuoširdumu, ištverme ir kantrybe.


Keturias dienas gilinę žinias ir įgudžius pavargę bet laimingi išsiskirstėmė kurdami planus čia grįžti kitamet ir vėl mokintis naujovių kartu su Magdalena.


Seminaro nuotraukos


 


 

Seminaras su S. Tumanova Rygoje
Vasarai įsismarkuojant, toliau tęsiame keliones. Birželio 16-17 d. dalis Abu2 klubo narių išvyko į šunų dresūros ir sporto centro „Nasrai” organizuota
s įskaitines varžybas Marijampolėje, o Jolanta su Aksiu, Dalia su Eni, Laura su Nendre ir Laima su Mėta patraukė Latvijos link, kur jos sostinėje Rygoje, Svetlanos Kreslinos aikštelėje, birželio 16-17 d. dalyvavo ilgametę patirtį turinčios rusų trenerės Svetlanos Tumanovos seminare.

 

Dalyviai, pagal patirtį ir įgūdžius, suskirstyti į keturias grupes, abi dienas turėjo po dvi treniruotes. Mūsų jauniausioji, Lietuvoje pirmoji, mažai kam žinomos mudi veislės, atstovė Eni dalyvavo pradedančiųjų grupėje. Nors Eni dar tik 9 mėnesiai, jos išmanumas bei gebėjimai jau kelia susižavėjimą. Pirmą kartą įveikiamose ilgose ir gana sudėtingose trasose Daliai ir Eni sekėsi puikiai. Daugiau patyrusiems „Abu2čiams“ sekėsi gerai - iš pradžių neįveikiamomis atrodžiusias užduotis, su trenerės pagalba, jie puikiai išsprendė. S. Tumanovos dėka kiekvienas iš dalyvavusiųjų patobulino valdymo įgūdžius, atrado silpnąsias vietas kur dar teks nemažai padirbėti, sužinojo problemų sprendimo būdus. Pasisėmę įkvėpimo, po dviejų pilnų įspūdžių dienų patraukėme namų link. 

 


Seminaras Šiaulių r. su Algirdu ir Erna Valčiukais


Balandžio 14-15 d. Abu2 dviem ekipažais riedėjo į Žasčių kaimą Šiaulių r., kur G. Gutkausko žirgyne vyko agility seminaras. Seminarą organizavo nenuilstantis klubo "Akela" kolektyvas, seminarą vedė Algirdas ir Erna Valčiukai (Šunų ir dresūros sporto klubas "Nasrai). Dėl puikio nuotaikos, nuostabios atmosferos dvi dienos praskriejo akimirksniu. Dėkojame organizatoriams už puikų darbą, treneriams už atiduotas jėgas, rūpestį ir kantrybę.
Apie seminaro įspūdžius taip pat skaitykite
čia.   

Nuotraukas iš seminaro.


2011 m. seminarai:


 


Agility treniruotės - seminaras su Antonin Grygar ir Magdalena Ziółkowska
Varšuvos agility sporto klubas „Fort“ (
daugiau informacijos apie klubą ir jo renginius)  jau ne pirmus metus savaitę tarp Kalėdų ir Naujųjų organizuoja treniruotes - seminarus ir naujametines varžybas. Palydėti senuosius ir sutikti naujuosius Suprasl miestelyje (Lenkija) susigundėme ir mes. Šiemet iš Lietuvos Į 28-30 d. vykusius seminarus - treniruotes pas Magda Ziółkowska ir pas Antonin Grygar pajudėjo gausus būrys: Laura su Nendre ir Daiva su Rude („Abu2“, Vilnius) Rita su Kola bei Giedre su Grantu („Iltys“, Kaunas), Jurga su Nana („Husse Akela“, Šiauliai). Puiki atmosfera, puikios gyvenimo bei treniruočių sąlygos kaip mat įtraukė, kasdieniai rūpesčiai išsisklaidė it dūmas. Treniruočių – seminarų dalyviai buvo suskirstyti į grupes pagal lygį, kiekviena grupė turėjo po keturias valandos trukmės treniruotes. Prisiminėme, ką žinojome, bet jau spėjome pamiršti, sužinojome naujo, tobilinome įgudžius.


Gruodžio 30 d. jau nuo pat ryto gyvenimas Suprasl suaktyvėjo – dalyviai rinkosi į po pietų prasidėsiančias varžybas. Lietuvių gretas ant pilkai žalio kilimo papildė Jūratė su Nova ir Aušra su Dora bei Feti („Džiugas“, Panevėžys), Vytas su Koka ir Deike („Iltys“ Kaunas). Gruodžio 30 - 31 d. dalyviai įveikinėjo įskaitines (egzaminų) trasas A1-A3 klasėse, varžėsi A0 trasose. Lietuviačiai pasirodė neprastai, gavo ne vieną apdpvanojimą. Laura su Nende A1L kategorijoje, įveikusios trasą be klaidų gavo pirmąjį įskaitinį rezultatą. 2011 agility metus baigėme labai smagia ir linksma naujametine trasa, kurią dalyvių įveikė pasipuošę karnavaliniais kostiumais. Dalyviai susiskirstė į komandas, kurią sudarė sudarė 4 šunys, besivaržantys A0, A1, A2, A3 klasėse. Komanda turėjo įveikti trasą iš 27 kliūčių. Komanda trasą turėjo padalint į ne mažiau nei 6 dalis, trasą įveikiant turėjo dalyvauti visi komandos nariai. Iš ties, puikiai ir smagiai baigėme 2011 –uosius!

2012 agility metus pradėjom smagiu agility ir futbolo deriniu: dalyvis su keturkoju komandos draugu turėjo įveikti traselę, o ją baigus vedlys turėjo įspirti kamuolį į futbolo vartus. Ne vienam koją pakišo šeimininko futbolo gebėjimų trūkumai, šuns entuziazmas kamuoliams. Po smagios rungties, likusią pirmąją 2012 m. dieną dalyviai įveikė po vieną įskaitinę trasą.

Puikiai atitrūkę nuo įprastinių dienos rūpesčių, puikiai praleidę laiką bendraminčių kompanijoje, atisveikinome ir išsiskirstėme, regzdami planus grįžti čia kitąmet.

Daugiau nuotraukų čia
Į pradžią
 

Agility seminaras su Antonin Grygar (2011-12-03/04)

 


Pirmąjį gruodžio savaitgalį lenkų „Fort“ klubas netoli Varšuvos esančiame žirgyne surengė dviejų dienų agility seminarą, kurį vesti pakvietė čekų trenerį ir teisėją Antonyn Grygar. Jau ne kartą teko varžytis šio teisėjo trasose, girdėjome daug puikių atsiliepimų apie jo vedamus seminarus. Geriau vieną kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti, tad Abu2 kolektyvas į žvalgybą pasiuntė Jolantą su Aksiu, kuriems kompaniją palaikė Gintarė Smiltė, sportuojantys Kauno klube "Iltys".


Žinių ištroškę dalyviai susirinko prie Varšuvos esančiame žirgyne, idealiai tinkančiame tokio pobūdžio renginiui. Užsiėmimus stebėti buvo galima ir iš salės, ir iš antrajame aukšte įrengto bariuko gurkšnojant šiltą arbatą. Čia pat esančiuose kambariuose visi ir gyveno, čia draugiškai beplepėdami pietavo bei vakarieniavo. Dalyviai buvo suskirstyti į penkias grupes, net tris grupes sudarė pradedantieji. Per dieną visos grupės treniravosi po kelis kartus, mažieji dažniau ir trumpiau, patyrę šunys dirbo ilgiau ir rečiau. Mes prisijungėme prie pradedančiųjų, per dieną treniravomės po tris kartus po 45 minutes.


Mūsų grupelės „mokslų“ pagrindas buvo agility sporto pagrindai: šeimininko kontaktas su šunimi, startas, valdymas bendrai, šuns fokusavimas, darbas greta ir per atstumą. Nei slalomo, nei zoninių kliūčių mūsų programoje nebuvo (išskyrus supynę), tačiau beveik visose treniruotėse stovėjo minkštas maišas, stalas, padanga ir tolis. Pirmąją treniruotę pradėję nuo trijų barjerų ir maišo, antrąją dieną baigėme gana sudėtinga trasa iš dvidešimties kliūčių.


Pirmąją dieną treneris stebėjo savo mokinukus, analizavo klaidas ir dalino konkrečius patarimus. Mūsų šunims priekaištų neturėjo, o šeimininkėms, deja, dar ir kiek. Bėdos, pasirodė, bendros: bereikalingi rankų judesiai, nesugebėjimas trasoje „brėžti“ šuns bėgimo liniją, nereikalingas striksėjimas ir trepsėjimas. Pasirodė labai nelengva įveikti jau pačią pirmąją traselę iš trijų barjerų ir maišo, kai tą atlikti buvome paprašytos taisyklingai. Akys, rodos, mato, kur reikėtų bėgti, o kojos vis tiek neša į kitą pusę.


Antrąją seminaro dieną pradėjome jau sudėtingesne trasele. Abiem viešnioms iš Lietuvos treneris kiek pakoreguodavo užduotis atsižvelgdamas į individualius poreikius, sugebėjo taikliai apibendrinti esamą situaciją ir duoti patarimų, kaip taisyti klaidas ir dirbti taisyklingai. Visa kaltė dėl Smiltės mėtomų kartelių teko, žinoma, Gintarei, tačiau labai tikslūs patarimai kaip dirbti toliau suteikė viltį ateityje šios bėdos atsikratyti. Jolantos paprašė atkreipti dėmesį į starto liniją, palikti vieną „paleidžiamąją“ komandą, atidžiau kontroliuoti savo rankų judesius. Atsisveikinant gavome trumpą reziumė, į ką turėtume ypatingai atkreipti dėmesį iš visų seminaro „mokslų“ atsižvelgiant į daromas klaidas.


Apibendrinant galima pasakyti, jog tos dvi dienos, praleistos Lenkijoje, buvo „auksinės“. Baltu pavydu pavydime tiems čekų sportininkams, kuriems tenka privilegija nuolat dirbti su Tonda, kaip jį vadina draugai. O mes džiaugiamės tuo, kad nors retkarčiais galime pasimokyti iš tokių puikių pedagogų ir jau nekantriai laukiame stovyklos vasarą, į kurią būtinai keliausime!

Už tekstą dėkojame Gintarei, www.iltys.lt

                    Į pradžią


Agility stovykla - seminaras Balkūnuose su Magdalena Ziółkowska (2011-08-16/19)


2011 m. rugpjūtį, net keturias dienas (rugpjūčio 16-19), Balkūnuose šurmuliavo agility stovykla - seminaras, kurį vedė sportininkė ir trenerė iš Lenkijos Magdalena Ziółkowska (daugiau informacijos apie trenerę :  
www.kafort.pl). Antrą vasarą iš eilės Lietuvoje viešinti Magdalena (pernai ji vedė LKMS agility sekcijos "Iltys" organizuotą seminarą) pasidžiaugė akivaizdžia Lietuvos sportininkų pažanga.
Seminarui išpuolė šiltos, nors kiek apniukusios vasaro
s dienos, lietus prapliupo tik paskutinę seminaro dieną, jau temstan. Per dieną, kiekviena grupė, sudaryta atsižvelgus į sportininkų lygį, pajėgumą, turėjo po dvi treniruotes - iki ir po pietų. Nors daugiausiai infomacijos gavo ir sunkiausiai dirbo "naujokėliai", dar tik debiutuojantys agility sporte, pažengusieji irgi sužinojo ir išmėgino nemažai naujovių, pagilino jau turimas žinias ir pasisėmė naujų: apie vedlio ir šuns judėjimo trajektorijas, judėjimo trasoje subtilybes. Magdalena priminė ir pabrėžė tai, kas, atrodo, akivaizdu, tačiau kas buvo tiesiog pamiršta - trasoje svarbiausia judėti ir dirbti kartu su šuniu, suprasti ir jausti vienam kitą.


Susižavėję Magdalenos žiniomis, kantrumu ir nuoširdumu, su trenere
atsisveikinome neilgam, tik tiki kitų metu. Parvagę, bet kupini entuziazmo ir ryžto išlydėjome svečius namo - į Kauną, Marijampolę, Klaipėdą, Šiaulius. Jie pažadėjo sugrįžti kitą vasarą.

Už seminaro nuotrau
kas dėkojame Dovilei Žalnierukynaitei. Daugiau nuotraukų - čia.

Daugiau apie įspūdžius iš seminaro skaitykite
čia.

Trumpa seminato atmintinė


Į pradžią


Naujienos
Apie mus
Galerija
Nuorodos
Susisiekite
Draugai
© 2011 Abu2. Visos teisės saugomos.